Jak łatwo pozbyć się starego samochodu?

jak łatwo pozbyć się starego samochodu

Jak szybko sprzedać auto i dostać za nie dobrą cenę? To najważniejsze dylematy nurtujące każdego, kto chce sprawnie pozbyć się pojazdu. W takiej sytuacji warto brać pod uwagę nie tylko samodzielną sprzedaż czy komis, ale również opcję w postaci skupu.

Jak działają skupy aut?

Zasada działania skupów aut jest bardzo prosta. Skupują one używane samochody, a następnie – po odpowiednich przygotowaniach – wystawiają je na sprzedaż po wyższych cenach. Procedura kupna pojazdu od klienta przebiega inaczej niż ma to miejsce w komisach. O ile komis pełni funkcję pośrednika pomiędzy sprzedającym a nabywcą, o tyle w przypadku skupów formalności są załatwiane bezpośrednio pomiędzy właścicielem pojazdu a firmą, która go od niego odkupuje. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, co chcą sprawnie pozbyć się samochodu. 

Jakie auto można oddać do skupu?

W artykule www.kupimyauto.com/  eksperci z branży motoryzacyjnej wyjaśniają, że oferta skupów adresowana jest do osób prywatnych i klientów biznesowych. W rachubę wchodzą tutaj zarówno auta osobowe, jak i dostawcze w dobrym stanie technicznym, ale również egzemplarze uszkodzone, powypadkowe oraz poleasingowe. Sprzedaż takich samochodów we własnym zakresie jest bardzo trudna, a często nawet niemożliwa, ponieważ kupujący chcą mieć pożytek z używanego pojazdu przez co najmniej kilka lat. 

Jak wybrać najlepszy skup aut?

Korzystne ceny i profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach współpracy – tymi właśnie przesłankami należy kierować się przy wyborze skupu aut.  Jak czytamy na stronie https://kupimyauto.com/, liczy się również doświadczenie firmy oraz znajomość rynku. Najlepsze skupy oferują fachową wycenę i atrakcyjne warunki finansowe oraz oględziny pojazdu w terminie i miejscu najdogodniejszym dla klienta. Ponadto zapewniają odbiór samochodu własną lawetą. 

Skup aut – dlaczego warto?

Na rozwiązanie, jakim jest skup aut, warto zdecydować się z paru powodów. Z punktu widzenia klienta, największym jego plusem jest oszczędność czasu. Nie trzeba martwić się o przygotowanie samochodu do sprzedaży, zdjęcia i ogłoszenia, a następnie o szukanie odpowiedniego nabywcy. Skup samochodu odbywa się za gotówkę, którą od razu można przeznaczyć na zakup kolejnego auta. Formalności załatwiane są od ręki, o ile zaproponowana przez skup kwota odpowiada klientowi. Niemniej i w tym obszarze istnieje pewne pole do negocjacji. W najlepszych skupach można dostać nawet 90 proc. rynkowej ceny auta.

Jak łatwo pozbyć się starego samochodu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry