Jakie auto wybrać by się wyróżnić a nie przepłacić?

Żyjemy w czasach gdzie większość osób cierpi na brak czasu. Często zarabiamy więcej ale i jednocześnie wydajemy co sprawia, że nadal nie cierpimy niespodziewanych wydatków. Pewnie każdemu z nas zdarzyła nie mniejsza lub większa awaria samochodu która sporo nas kosztowała. W artykule opiszemy jak wybrać samochód by nie dokładać do niego co miesiąc a jednocześnie był wyjątkowy. Jak możemy się domyślać nie jest to łatwe zadanie ale jak najbardziej jest możliwe do wykonania

Do czego będziemy używać samochodu?

Pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zdać to do czego będzie służył nam samochód. Jeśli mamy dzieci lub jesteśmy bardzo wysocy wybierzemy samochód innych rozmiarów niż singiel mieszkający w centrum miasta. W Polsce obecnie najbardziej popularnym rodzajem nadwozia jest SUV czyli lekko uterenowiony samochód osobowy. Jego popularność wynika z jego uniwersalnego zastosowania, dobrze sprawdzi się zarówno w mieście jak i na nie utwardzonych drogach.

Jak się wyróżnić na drodze?

Pierwszym sposobem jest wybór nadwozia, które nie jest popularne. Tutaj do głowy przychodzą nam dwa rodzaje kabriolet czy też roadster oraz nadwozie copue. Jeśli sprawdzimy statystyki okaże się że sumując te wymieniony typy nadwozia ma obecnie tylko 15% samochodów poruszających się po naszych drogach. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na mniej praktyczny samochód o których była mowa.

Drugim sposobem jest zakup samochodu z rynku zagranicznego które nie były sprzedawane w Polsce. Tutaj jako pierwsze przychodzą na myśl stany zjednoczone. Jeśli wybierzemy model, który jest popularny w USA ceny części mechanicznych będą również łatwo dostępne i niewiele droższe od części do samochodów europejskich. Problem rodzi się przy wymianie części blacharskich, których ceny są znacznie wyższe więc doradzamy by zawsze wykupować pełne Autocasco i spać spokojnie. Samochody z rynku amerykańskiego są zazwyczaj większych rozmiarów niż samochody europejskie co sprawia, że idealnie sprawdza się jako samochód w podróże z rodziną.

Jak nie być rozczarowanym po zakupie samochodu?

Jeśli wybraliśmy już kilka modeli samochodów których rozważamy zakup warto się nimi przejechać. Większość osób dopiero po zakupie siada za kółkiem nowego samochodu. Jest to duży błąd bo potem niestety często występuje rozczarowanie. Jeśli samochód który chcemy kupić jest tani sprzedający prawdopodobnie da nam się przejechać. Natomiast w innych wypadach sprzedający nie są chętni by każdemu oglądającemu dawać samochód na jazdę próbną. Najlepszym wyborem będzie wynajem samochodów sportowych, gdzie możesz np. na weekend wypożyczyć samochód który Cię interesuje i przetestować go przez ten czas dokładnie. Jest to na tyle tania usługa, że na tle całego zakupu auta nie zrobi nam dużej różnicy. Często okazuje się po przejażdżce, że zmieniamy decyzje i szukamy innego samochodu.

Przed zakupem samochodu warto udać się do serwisu na przegląd gdzie diagnosta dokładnie sprawdzi co należy zrobić w samochodzie by jeździł bezawaryjnie oraz jakie rzeczy wymagają wymiany w najbliższym czasie. Diagnosta może sprawdzić również przeszłość wypadkowa pojazdu czy mniej więcej sprawdzić oryginalność przebiegu po zużyciu materiałów.

Podsumowując chcą się wyróżnić wybierzmy samochód, który nie był podstępny do kupienia na terenie Polski. Skupmy się na nowszych samochodach, jeśli nie chcemy dużo dokładać do samochodu odpuśćmy sobie samochody starsze niż 15 lat. Przed zakupem udajmy się do stacji diagnostycznej w celu weryfikacji stanu pojazdu. Życzymy powadzenia w zakupach i szerokiej drogi.

Jakie auto wybrać by się wyróżnić a nie przepłacić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry